DAHUA HAC-HDW1800TL-A-2.8 4K Real-time HDCVI IR Eyeball Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
HAC-HDW1800TL-A-2.8
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
• Max. 4K resolution, real-time video transmission
• CVI/CVBS/AHD/TVI switchable
• Built-in mic
• Fixed lens 2.8mm
• Max. IR length 30m, Smart IR
• IP67, 12V±30%DC
System Overview
Functions
4 Signals over 1 Coaxial Cable
* Audio input is available for some models of HDCVI cameras.
Long Distance Transmission
*Actual results verified by real-scene testing in Dahua's test laboratory.
Simplicity
Broadcast-quality Audio
Multiple-formats
Protection
Smart IR
4K Real-time Image Display
Χαρακτηριστικά
SPECIFICATIONS
Camera
Image Sensor 1/2.7 inch CMOS
Effective Pixels 3840 (H)× 2160 (V), 4K
Scanning System Progressive
Electronic Shutter Speed PAL: 1/25s–1/100000s
NTSC: 1/30s–1/100000s
S/N Ratio >65dB
Minimum Illumination 0.03Lux/F2.0, 30IRE, 0Lux IR on
Fill Light Working Distance 30 m
IR On/Off Contro Auto, manual
IR LED Number 1
Pan/Tilt/Rotation Range e Pan: 0°–360°
Tilt: 0°–78°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens Type Fixed focal
Focal Length  2.8 mm
Mount Type M12
Max. Aperture F2.0
Angle of View 125° x 105° x 56° (diagonal x horizontal x vertical)
Iris Type Fixed iris
Close Focus Distance 1.0 m
DORI Distance
Detect: 74.7 m
Observe: 29.9 m
Recognize: 14.9 m
Identify: 7.5 m
Video
Video Frame Rate
CVI: 4K@25/30fps, 4K@15fps, 5M@20fps, 4M@25fps/30fps
AHD: 4K@15fps
TVI: 4K@15fps
CVBS: 960H
Resolution 4K (3840 × 2160)
5M (2592 × 1944)
4M (2560 × 1440)
960H (960 × 576/960 × 480)
Day/Night Auto switch by ICR
BLC BLC/HLC/WDR
WDR DWDR
White Balance Auto, Manual
Gain Control Auto, Manual
Noise Reduction 2D NR
Smart IR Yes
Mirror Off/On
Privacy Masking Off/On (8 area, rectangle)
Certification
UL (UL60950-1+CAN/CSA C22.2 No.60950-1)
Port
Video Output Video output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Audio Input One channel, built-in mic
Power
Power Supply 12V ± 30% DC
Power Consumption Max 4.3 W (12 VDC, IR on)
Environment
Operating Temperature –40 °C to +60 °C
<95% (non-condensation)
Storage Temperature –40 °C to +60 °C
<95% (non-condensation)
Protection IP67
Structure
Casing Material Cover: plastic
Inner core: metal
Product Dimensions Φ97.0 mm × 85.8 mm
Packaging Dimensions 148 mm × 139 mm × 137 mm