Hikvision DS-2CD2343G2-LI2U-2.8 BLACK 4 MP Acusense Smart Hybrid Light Fixed Turret Network Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CD2343G2-LI2U-2.8 BLACK
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
• High quality imaging with 4 MP resolution
• Acusense: Focus on human and vehicle classification based on deep learning
• Smart Hybrid Light: Integrates IR and White lights, 4 supplemental lighting modes
• Built-in arrayed dual-microphone for real-time high quality audio security
• Clear imaging against strong back light due to 120 dB true WDR technology
• Efficient H.265+ compression technology
Camera
Image Sensor 1/2.9" Progressive Scan CMOS
Min.Illumination Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with light
Shutter Speed 1/3 s to 1/100,000 s
Max. Resolution 2688 × 1520
Lens
Lens Type & FOV horizontal FOV 104°, vertical FOV 57°, diagonal FOV 122°
Aperture F1.6
Lens Mount M12
Iris Type Fixed
Depth of Field 1.4 m to ∞
DORI
DORI 2.8 mm, D: 63 m, O: 25 m, R: 12 m, I: 6 m
Illuminator
Supplement Light Type IR, White Light
Supplement Light Range Up to 30 m
Smart Supplement Light Yes
Wavelength 850nm
Video
Max. Resolution 2688 x 1520
Main Stream 50 Hz: 25 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz: 30 fps (2688 × 1520, 1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub Stream 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: 30 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
Third Stream 50 Hz:
10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: