DAHUA IPC-HDW2649T-ZS-IL-27135 6MP Smart Dual Light Vari-focal Eyeball WizSense Netwok Camera
Κωδικός προϊόντος:
IPC-HDW2649T-ZS-IL-27135
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
• 6-MP 1/2.7" CMOS image sensor, low luminance, and high definition image.
• Outputs max. 6MP (3288 × 1850)@20 fps, and supports 2688×1520 (2688 × 1520)@25/30 fps
• H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate
• Built-in multi-core light, the max. IR distance is 40 m and the max. warm light distance is 40 m.
• Supports max. 256 G Micro SD card; built in Mic
• 12 VDC/PoE power supply
• IP67 protection
• SMD Plus
Series Overview
Functions
Smart Dual Light
SMD Plus
WDR
Perimeter Protection
Smart H.265+ & Smart H.264+
Full-color
Protection (IP67, wide voltage)
Χαρακτηριστικά
SPECIFICATIONS
Camera
Image Sensor 1/2.7" CMOS
Max. Resolution 3288 (H) × 1850 (V)
ROM 128 MB
RAM 256 MB
Scanning System Progressive
Electronic Shutter Speed Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s
Min. Illumination 0.007 lux@F1.5 (Color, 30 IRE)
0.0007 lux@F1.5 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio >56 dB
Illumination Distance Up to 40 m (131.23 ft) (IR)
Up to 40 m (131.23 ft) (Warm light)
Illuminator On/Off Control Auto/ manual
Illuminator Number 2 (Multi-core (IR + warm) light)
Pan/Tilt/Rotation Range Pan: 0°–360°
Tilt: 0°–78°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens Type Motorized vari-focal
Mount Type φ14
Focal Length 2.7 mm–13.5 mm
Max. Aperture F1.5
Field of View H: 114°–32°
V: 58°–17°
D: 138°–36°
Iris Type Fixed
Close Focus Distance 0.8 m
DORI Distance
W D:64.0m, O:25.6m, R:12.8m, I:6.4m
T D:210.0m, O:84.0m, R:42.0m, I:21.0m
Intelligence
IVS (Perimeter Protection) Intrusion, tripwire (the two functions support the
classification and accurate detection of vehicle and
human)
SMD SMD Plus
Smart Search Work together with Smart NVR to perform refine
intelligent search, event extraction and merging to
event videos
Video
Video Compression H.265; H.264; H.264H; H.264B; MJPEG (Only supported by sub stream)
Smart Codec Smart H.265+
Smart H.264+
Video Frame Rate Main stream: 3288 × 1850@(1–20 fps)/2688 ×
1520@(1–25/30 fps)
sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps)
*The values above are the max. frame rates of
each stream; for multiple streams, the values will be
subjected to the total encoding capacity.
Stream Capability 2 streams
Resolution 6M (3288 × 1850/3200 × 1800); 5M (2880 × 1620);
BLC Yes
HLC Yes
Bit Rate Control CBR/VBR
Video Bit Rate H.264: 32 kbps–8192 kbps;
H.265: 12 kbps–8192 kbps
Day/Night Auto(ICR)/Color/B/W
WDR 120 dB
White Balance Auto, natural, street lamp, outdoor, manual, regional custom
Gain Control Manual/Auto
Motion Detection OFF/ON (4 areas, rectangular)
Region of Interest (RoI) Yes (4 areas)
Noise Reduction 3D NR
Mirror Yes
Smart Illumination Yes
Smart Dual Light Yes
Privacy Masking 4 areas
Image Rotation 0°/90°/180°/270° (Support 90°/270° with 2688 × 1520 resolution and lower.)
Audio
Built-in MIC Yes, built-in Mic
Audio Compression  G.711a; G.711Mu; G.726; PCM;
Alarm
Alarm Event No SD card; SD card full; SD card error; network
disconnection; IP conflict; illegal access; motion
detection; video tampering; tripwire; intrusion; audio
detection; voltage detection; defocus detection; SMD; security exception
Network
Network Port RJ-45 (10/100 Base-T)
Interoperability ONVIF (Profile S & Profile G & Profile T); CGI
User/Host 20 (Total bandwidth: 48 M)
Storage FTP, SFTP, Micro SD card (support max. 256 GB), NAS
Browser IE
Chrome
Firefox
Management Software Smart PSS Lite; DSS; DMSS; DoLynk Care
Mobile Client IOS, Android
Security Digest;WSSE;Account lockout;Security logs;IP/MAC
Certification
Certifications CE-LVD: EN62368-1;
CE-EMC: Electromagnetic Compatibility Directive
2014/30/EU
Power
Power Supply 12V DC/POE
Power Consumption Basic: 2.7 W (12 VDC); 3.3 W (PoE);
Max.: 8.4 W (12 VDC); 10.1 W (PoE) (H.265 +
intelligence on+ WDR + warm light intensity)
Environment
Operating Conditions –30 °C to +60 °C /less than≤95%
Storage Temperature –30 °C to +60 °C
Operating Humidity ≤95% (RH), non-condensing
Storage Humidity ≤95% (RH), non-condensing
Protection  IP67
Structure
Casing Metal
Product Dimensions 108.3 mm × Φ122 mm
Net Weight 0.69kg
Gross Weight 0.86kg
Σχετικά Προϊόντα
Maxlink
Άμεσα διαθέσιμο
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Maxlink
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)