Hikvision DS-2CD1023G2-LIUF-2.8 2MP Fixed Bullet IP Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CD1023G2-LIUF-2.8
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
  • High quality imaging with 2 MP resolution
  • Support Human and Vehicle Detection
  • Smart Hybrid Light: advanced technology with long range
  • Built-in microphone for real-time audio security
  • Efficient H.265+ compression technology
  • Support on-board storage up to 512 GB (SD card slot)
  • Water and dust resistant (IP67)
Χαρακτηριστικά
Specifications
Camera
Image Sensor 1/2.9" Progressive Scan CMOS
Max. Resolution 1920 × 1080
Min. Illumination Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0 Lux with IR
Shutter Speed 1/3 s to 1/100,000 s
Day & Night IR Cut Filter
Angle Adjustment Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360°
Lens
Lens Type Fixed focal lens 2.8 mm
Focal length & FOV Horizontal FOV 103°, vertical FOV 56°, diagonal FOV 121°
Aperture F1.6
Iris Type Fixed
Lens Mount M12
DORI
DORI D: 45 m, O: 18 m, R: 9 m, I: 4 m
Illuminator
Supplement Light Type IR, White Light
Supplement Light Range Up to 30 m
Smart Supplement Light Yes
IR Wavelength 850 nm
Video
Main Stream 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub-Stream 50 Hz: 25 fps (640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: 30 fps (640 × 480, 640 × 360)
Video Compression Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Video Bit Rate 32 Kbps to 8 Mbps
H.264 Type Baseline Profile/Main Profile/High Profile
H.265 Type Main Profile
Bit Rate Control CBR/VBR
Region of Interest (ROI) 1 fixed region for main stream
Audio
Audio Type Mono sound
Environment Noise Filtering Yes
Audio Sampling Rate 8 kHz/16 kHz
Audio Compression G.711ulaw/G.711alaw/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/AAC-LC
Network
Simultaneous Live View Up to 6 channels
API Open Network Video Interface (Profile S, Profile T, Profile G), ISAPI, SDK
Protocols TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, RTCP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP
User/Host Up to 32 users
3 user levels: administrator, operator, and user
Client iVMS-4200, Hik-Connect
Web Browser Plug-in required live view: IE 10, IE 11
Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+
Image
Wide Dynamic Range (WDR) Digital WDR
SNR ≥ 52 dB
Day/Night Switch Day, Night, Auto, Schedule
Image Enhancement BLC, HLC, 3D DNR
Privacy Mask 4 programmable polygon privacy masks
Interface
Ethernet Interface 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port
Built-in Microphone Yes
On-Board Storage Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB
Reset Key  Yes
Event
General
Power
12 VDC ± 25%, 0.4 A, max. 5 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection,
PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max: 6.5 W
Material Metal & Plastic
Dimension 170.8 mm × 66 mm × 69.1 mm
Package Dimension 216 mm × 121 mm × 118 mm
Weight Approx. 265 g
With Package Weight Approx. 495 g
Storage Conditions -30 °C to 60 °C
Humidity 95% or less (non-condensing)
Startup and Operating Conditions -30 °C to 60 °C