Hikvision DS-2CD1047G3H-LIUF-2.8 4 MP ColorVu 3.0 Fixed Bullet IP Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CD1047G3H-LIUF-2.8
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
• HikAI-ISP for excellent noise reduction effect
• Super clear 24/7 colorful imaging with ColorVu 3.0 technology
• Motion Detection 3.0, more accurate on person and vehicle classification
• Smart Hybrid Light: integrates IR and white lights, 3 supplemental lighting modes
• On-board storage with SD card up to 512 GB
• Water and dust resistant (IP67)
Χαρακτηριστικά
Specifications
Camera
Image Sensor 1/1.8" Progressive Scan CMOS
Max. Resolution 2560 × 1440
Min. Illumination Color: 0.0001 Lux @ (F1.0, AGC ON)
Shutter Time 1 s to 1/100,000 s
Day & Night IR cut filter
Angle Adjustment Pan: 0° to 360°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360°
Lens
Lens Type Fixed focal lens, 2.8
Focal Length & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 104°, vertical FOV 54.4°, diagonal FOV 126.7°
Lens Mount M16
Iris Type Fixed
Aperture F1.0
Depth of Field 2.8 mm: 2.5 m to ∞
DORI
DORI 2.8 mm, D: 61 m, O: 24 m, R: 12 m, I: 6 m
Illuminator
Supplement Light Type IR, White Light
Supplement Light Range Up to 30 m
Smart Supplement Light Yes
IR Wavelength 850 nm
Video
Main Stream 50 Hz:
25 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz:
24 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub Stream 50 Hz: 25 fps (768 × 432, 640 × 360)
60 Hz: 24 fps (768 × 432, 640 × 360)
Video Compression Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Video Bit Rate 32 Kbps to 16 Mbps
H.264 Type Baseline Profile, Main Profile, High Profile
H.265 Type Main Profile
Bit Rate Control CBR, VBR
Scalable Video Coding (SVC) H.264 and H.265 encoding
Region of Interest (ROI) 1 fixed region for main stream
Audio
Audio Type Mono sound
Audio Compression G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC
Audio Sampling Rate 8 kHz/16 kHz
Environment Noise Filtering Yes
Network
Protocols TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, RTCP, NTP, IPv4, IPv6, IGMP, UDP, QoS, FTP, SMTP
Simultaneous Live View Up to 6 channels
API ONVIF (Profile S, Profile G), ISAPI, SDK
User/Host Up to 32 users
3 user levels: administrator, operator, and user
Client iVMS-4200, Hik-Connect
Web Browser Plug-in required live view: Chrome 80+, Firefox 80+, Edge 89+, Safari 13+
Plug-in free live view: Chrome 80+, Firefox 80+, Edge 89+
Image
Day/Night Switch Day, Night, Auto, Schedule
Wide Dynamic Range (WDR) 120 dB
SNR ≥ 52 dB
Image Enhancement BLC, HLC, 3D DNR
Privacy Mask 4 programmable polygon privacy masks
Interface
Ethernet Interface 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port
Built-in Microphone Yes, 1 built-in microphone
Reset Key Yes
Event
Linkage Upload to FTP, notify surveillance center, send email, trigger recording, trigger capture
General
Power 12 VDC ± 25%, 0.67 A, max. 8 W, Ø 5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection,
PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 10 W
Material Cover: PLASTIC, main body: METAL
Dimension 69.1 mm × 67.4 mm × 179 mm
Package Dimension 210 mm × 116 mm × 106 mm
Weight Approx. 315 g
With Package Weight Approx. 470 g
Storage Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)
Startup and Operating Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)