Hikvision DS-2CD1347G3H-LIUF-2.8, 4 MP ColorVu 3.0 Fixed Turret IP Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CD1347G3H-LIUF-2.8
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
• HikAI-ISP for excellent noise reduction effect
• Super clear 24/7 colorful imaging with ColorVu 3.0 technology
• Motion Detection 3.0, more accurate on person and vehicle classification
• Smart Hybrid Light: integrates IR and white lights, 3 supplemental lighting modes
• Support on-board storage up to 512 GB (SD card slot)
Camera
Image Sensor 1/1.8" Progressive Scan CMOS
Max. Resolution 2560 × 1440
Min. Illumination Color: 0.0001 Lux @ (F1.0, AGC ON)
Shutter Speed 1 s to 1/100,000 s
Lens
Lens Type & FOV Fixed focal lens 2.8 mm
Focal Length & FOV horizontal FOV 104°, vertical FOV 54.4°, diagonal FOV 126.7°
Lens Mount M16
Iris Type Fixed
Aperture F1.0
Depth of Field 2.5 m to ∞
DORI
DORI D: 61 m, O: 24 m, R: 12 m, I: 6 m
Illuminator
Supplement Light Type IR, White Light
White Light Range Up to 30 m
Smart Supplement Light Yes
IR Wavelength 850 nm
Video
Main Stream 50 Hz:
25 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz:
24 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub-Stream 50 Hz: 25 fps (768 × 432, 640 × 360)
60 Hz: 24 fps (768 × 432, 640 × 360)
Video Compression Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264,
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Video Bit Rate 32 Kbps to 16 Mbps
H.264 Type Baseline Profile/Main Profile/High Profile
H.265 Type Main Profile
Bit Rate Control CBR, VBR
Scalable Video Coding (SVC) H.264 and H.265 encoding
Audio
Audio Type Mono sound
Audio Compression G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC
Audio Bit Rate 64 Kbps (G.711)/16 Kbps (G.722.1)/16 Kbps (G.726)/32 to 160 Kbps (MP2L2)/16 to 64
Kbps (AAC-LC)/8 to 160 Kbps (MP3)
Audio Sampling Rate 8 kHz/16 kHz
Environment Noise Filtering Yes
Network
Protocols TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, RTCP, NTP, IPv4, IPv6, IGMP, UDP, QoS,
FTP, SMTP
Simultaneous Live View Up to 6 channels
API ONVIF (Profile S, Profile G), ISAPI, SDK
Security Password protection, complicated password, watermark, basic and digest
authentication for HTTP, WSSE and digest authentication for Open Network Video
Interface, security audit log, host authentication (MAC address)
User/Host Up to 32 users
3 user levels: administrator, operator, and user
Client iVMS-4200, Hik-Connect
Web Browser Plug-in required live view: Chrome 80+, Firefox 80+, Edge 89+, Safari 13+,
Plug-in free live view: Chrome 80+, Firefox 80+, Edge 89+
Image
Image Settings Rotate mode, saturation, brightness, contrast, sharpness, gain, white balance,
adjustable by client software or web browser
Day/Night Switch Day, Night, Auto, Schedule
Wide Dynamic Range (WDR) 120 dB
SNR ≥ 52 dB
Image Enhancement BLC, HLC, 3D DNR
Privacy Mask 4 programmable polygon privacy masks
Interface
Ethernet Interface 1 RJ45 10 M/100 M self-adaptive Ethernet port
Built-in Microphone Yes, 1 built-in microphone
On Board Storage Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB
Reset Key  Yes
Event
Basic Event Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and
vehicle)), video tampering alarm, exception
Linkage Upload to FTP, notify surveillance center, send email, trigger recording, trigger capture
General
Power 12 VDC ± 25%, 0.5 A, max. 6 W, Ø 5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity
protection,
PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 7.5 W
Material Cover: PLASTIC, main body: METAL
Dimension Ø 130.1 mm × 103.1 mm
Package Dimension 170 mm × 170 mm × 160 mm
Weight Approx. 505 g
With Package Weight Approx. 755 g
Storage Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)
Startup and Operating Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)