Hikvision DS-3E0105P-E(B) 4 Port Fast Ethernet Unmanaged POE Switch
Κωδικός προϊόντος:
DS-3E0105P-E(B)
Άμεσα διαθέσιμο
Specifications
Network parameters
Port number 4 x 100 Mbps PoE ports, 1 x 100 Mbps Ethernet port
Port type RJ45 port, full duplex, MDI/MDI-X adaptive
Standard IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Forwarding mode Store-and-forward switching
Working mode Standard mode (default); Extend mode
High priority ports Ports 1 to 2
Ports for long-distance transmission Ports 1 to 4
MAC address table 1 K
Switching capacity 1 Gbps
Packet forwarding rate 0.744 Mpps
Internal cache 448 Kbits
PoE power supply
PoE standard IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
PoE port Ports 1 to 4
Max. port power 30 W
PoE power budget 60 W
Max. power consumption 65 W
General
Shell Metal material, fan-free design
Gross weight 0.74 kg
Net weight 0.2 kg
Dimension (LxHxD) 105 mm x 27.6 mm x 83.1 mm
Operating temperature -10 °C to 55 °C
Storage temperature -40 °C to 85 °C
Operating humidity 5% to 95% (no condensation)
Storage humidity 5% to 95% (no condensation)
Power supply 48 VDC, 1.35 A
Power consumption in idle 5 W