Ubiquiti POE-24-24W PoE Adapter 24V, 1A, 24W with power cable
Κωδικός προϊόντος:
POE-24-24W
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Τιμή χωρίς ΦΠΑ:
Άμεσα διαθέσιμο
Ημερομηνία επόμενης παραλαβής: 14/05/2026
Υπολογισμός κόστους μεταφορικών:
Ποσότητα
Κατηγορία:
Κατασκευαστής:
Εγγύηση:
24 Μήνες
Περιγραφή
• airFiber®
• airMAX®
• EdgeMAX®
• mFi®
• UniFi® AP
• UniFi Protect / airVision®
• UniFi LED
• UFiber
* Check product specifications to verify PoE compatibility
Ubiquiti PoE Adapter Compatibility with the airGateway™
The airGateway plugs into any of these PoE Adapters:
Protection
Ubiquiti PoE Adapters provide a variety of features to help protect your PoE devices:
• Surge protection
• Clamping protection
• Maximum surge discharge
• Peak pulse current
• AC cable with earth ground
Potential for ESD
Protection Against ESD
Χαρακτηριστικά
Specifications
Dimensions 88 x 57 x 33 mm
Weight 135 g
Output Voltage 24VDC @ 1.0A
LAN Activity Indicator No
Gigabit LAN Port No
Remote Reset Capability Yes
Reset Button Yes
Input Voltage 100-240VAC @ 50/60Hz
Input Current 0.6A @ 120VAC, 0.4A @ 240VAC
Efficiency 80+%
Output Ripple 1% Max.
Switching Frequency 65 kHz
Line Regulation ≤ 3%
Load Regulation ≤ 5%
2-Pair Powering Pins 4, 5 (+) and Pins 7, 8 (-)
Operating Temperature 0 to 40°C
Storage Temperature -30 to 70°C
Operating Humidity 35 to 95% Noncondensing
AC Connector IEC-320 C6
Data IN / POE RJ45 Shielded Socket
Surge Protection Difference and Common Mode
Clamping Protection 11V Data, 60V Power
Max. Surge Discharge 1500A (8/20 µs) Power
Peak Pulse Current 36A (10/1000 µs) Data
Certifications CE, FCC, IC, UL
Σχετικά Προϊόντα
Ubiquiti
Άμεσα διαθέσιμο
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Ubiquiti
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)