Teltonika PR2PL15B Power cable with 4-way open wire
Product Code:
PR2PL15B
(Includes VAT 24%)
Sales price without VAT:
Available
Shipping cost calculation:
Quantity
Manufacturer:
Warranty:
24 Months
Description
Characteristics
Downloads
Description
Power cable with 4-way open wire. Compatible with TSW100, TSW110, TSW212.
Characteristics
Specifications
Input connector 4-way open wire
Output connector 4-pin, 3mm pitch
Cable 4 x 0.5 mm² (20 AWG)
Total Length 1500 mm
RoHS Compliant Yes
Maximum Voltage 300 V
Max UL-listed Voltage 300 V
Max DC Current Per Contact 4.5 A
Temperature Range -20 °C to 80 °C
Cable Material Isolation Voltage kV 1.5 kV
Downloads
Related Products
Teltonika
Available
(Includes VAT 24%)
Teltonika
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)