Hikvision DS-2CE16D0T-LTS-2.8 2MP Two-Way Audio Fixed Mini Bullet Camera (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CE16D0T-LTS-2.8
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
• High quality imaging with 2 MP, 1920×1080 resolution
• 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens
• Up to 30 m IR distance for bright night imaging
• Up to 20 m white light distance for bright night imaging
• High quality audio with audio over coaxial cable, built-in mic, and built-in speaker
• Provide real-time communication via built-in two-way audio
• Water and dust resistant (IP67)
• Smart-Hybrid light, optimize your security with flexible lighting options
Χαρακτηριστικά
Specifications
Camera
Image Sensor 2 MP CMOS
Max. Resolution 1920 (H) × 1080 (V)
Signal System PAL/NTSC
Min. illumination 0.01 Lux@(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR
Shutter Time PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s
NTSC: 1/15 s to 1/50, 000 s
Day & Night ICR
Angle Adjustment Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 90°, Rotation 0 to 360°
Lens
Lens Type 2.8 mm fixed lens
Focal Length & FOV FOV: 105°, vertical FOV: 59°, diagonal FOV: 127°
Lens Mount M12
Microphone
Pickup Distance In a radius of up to 5 m
Amount 1
Speaker
Rated Power 2 W
Speaker Range In a radius of up to 5 m
Illuminator
Supplement Light Type White Light,IR
Supplement Light Range IR : Up to 30 m
White Light : Up to 20 m
Image
Image Settings Anti-banding, Brightness, Sharpness, Smart IR
Frame Rate TVI: 1080p @25 fps/30 fps
Day/Night Mode Auto/Color/BW (Black and White)
Wide Dynamic Range (WDR) Digital WDR
Image Enhancement DWDR/BLC/HLC/Global/HLS
White Balance Auto/Manual
Noise Reduction 2D DNR
Audio
Audio Function Echo Cancellation, AI Noise Reduction, Automatic Gain Control
Interface
Video Output 1 HD analog output
General
Material Metal
Dimension 179 mm × 66 mm × 69.1 mm
Weight Approx. 245 g
Operating Condition -40 °C to 60 °C , humidity: 90% or less (non-condensation)
Communication HIKVISION-C
Language English
Power  12 VDC ± 25%, max.7 W
Approval
Protection IP67
Λήψεις
Σχετικά Προϊόντα
Oem
Άμεσα διαθέσιμο
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Oem
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)