Hikvision DS-2CD1043G2-LIU-2.8 BLACK, 4 MP Fixed Bullet  IP camera, Black (2.8mm)
Κωδικός προϊόντος:
DS-2CD1043G2-LIU-2.8 BLACK
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται τροφοδοτικό!!!
• High quality imaging with 4 MP resolution
Χαρακτηριστικά
Specification
Camera
Image Sensor 1/3" Progressive Scan CMOS
Max. Resolution 2560 × 1440
Min. Illumination Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR
Shutter Time 1/3 s to 1/100,000 s
Day & Night IR cut filter
Angle Adjustment Pan: 0° to 360°,tilt: 0° to 90°,rotate: 0° to 360°
Lens
Lens Type Fixed focal lens, 2.8mm
Focal Length & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 98°, vertical FOV 54°, diagonal FOV 114°
Lens Mount M12
Iris Type Fixed
Aperture F1.6
DORI
DORI 2.8 mm, D: 63 m, O: 25 m, R: 12 m, I: 6 m
Video
Main Stream 50 Hz:
20 fps (2560 × 1440)
25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz:
20 fps (2560 × 1440)
24 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub-Stream 50 Hz: 25 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: 24 fps (1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
Environment Noise Filtering Yes
Audio Sampling Rate 8 kHz/16 kHz
Simultaneous Live View Up to 6 channels
Protocols TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP
Image
Wide Dynamic Range (WDR) 120 dB
Built-in Microphone Yes
Reset Key -F: Yes
Event
General
Power 2 VDC ± 25%, 0.4 A, max. 5 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection,
PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 6.5 W
Material Metal & Plastic
Dimension 170.8 mm × 66 mm × 69.1 mm
Package Dimension 216 mm × 121 mm × 118 mm
Weight Approx. 270 g
With Package Weight Approx. 481 g
Storage Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)
Startup and Operating Conditions -30 °C to 60 °C. Humidity 95% or less (non-condensing)