Teracom TSC200-15 1-Wire Current Sensor
Κωδικός προϊόντος:
TSC200-15
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Τιμή χωρίς ΦΠΑ:
Άμεσα διαθέσιμο
Υπολογισμός κόστους μεταφορικών:
Ποσότητα
Περιγραφή
Features:
• Excellent accuracy
• 10-bit resolution measurements
• AC or DC measurement with 0.3 to 15A working range
• On board, easy AC-DC mode change by a jumper
• Galvanic isolation between the current circuit and 1-Wire bus
• IP30 ingress protection
• Excellent long-term stability
• A unique 64-Bit serial number for multi-sensors support on 1-Wire bus
Applications:
• Power monitoring of solar power systems
• Energy meters in building management systems (BMS)
• Batteries charge/discharge process automation
• Current monitoring and logging in mobile network sites
The 1-Wire current sensor can be used with:
• Ethernet IO module TCW241
• Ethernet data logger TCW220
Χαρακτηριστικά
Specifications
Supply voltage range (1-Wire bus) 4.0 to 5.5 V
Maximum supply current (1-Wire bus) 15 mA
Input AC current range  0.3 to 15 A
Input DC current range  ± (0.3 to 15 A)
Accuracy (-20 to +25°C) ± (2% + 0.2 A)
Accuracy (+25 to +55°C) ± (2% + 0.1 A)
Resolution 0.1 A
Isolation voltage  3000 Vrms
Maximum working voltage for basic isolation  277 VAC
AC frequency  48 to 65 Hz
Operating temperature range -20 to +55 °C
Operating relative humidity range  5 to 85 %RH (non-condensing)
Dimensions  85 x 35.1 x 23.5 m
Λήψεις
Σχετικά Προϊόντα
Teracom
Άμεσα διαθέσιμο
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
Teracom
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)
(Περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%)