MikroTik SAW30-240-1200GA Power Supply 24V 1.2A, straight plug
Product Code:
SAW30-240-1200GA
(Includes VAT 24%)
Sales price without VAT:
Available
Shipping cost calculation:
Quantity
Category:
Manufacturer:
Warranty:
12 Months
Description
Characteristics
Downloads
Description
MikroTik power adapter with direct installation in a socket with a standard 5.5 / 2.1mm connector designed for powering MikroTik devices with an input voltage 24V DC. The power adapter has a maximum power of 29W and a maximum output current of 1.2A.
Characteristics
Specifications
Product code SAW30-240-1200GA
Output Voltage 24V 1.2A
Power 29W
Construction Directly into a wall outlet
Output connector 5.5 / 2.1 mm
Related Products
Mikrotik
Available
(Includes VAT 24%)
Mikrotik
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)
(Includes VAT 24%)