Hikvision DS-PDPG12P-EG2, AX Hybrid Pro Wired Pir-Glass Break Detector
Κωδικός προϊόντος:
DS-PDPG12P-EG2
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
Wired PIR-Glass Break Detector
• PIR Detection Range: 12m / 85.9°
• Glass Break Range: 8m / 120°
• Up to 30KG pet immunity
• Selectable EOL resistors
• 9-16 VDC wide voltage adaptation with polarity reverse connection protection
Χαρακτηριστικά
Specification
Detection performance
Detection Method Passive Infrared;Acoustic Sensor
Detection Range  12m
Detection Angle 85.9°
Detection Zones 52
Detectable Speed 0.3~2m/s
Pet Immunity 30Kg
PIR Sensitivity Auto,Pet
White Light Filter 6500lux
Glass Break Range 8m
Glass Type Float;Plate;Tampered;Wired;Laminated Leaded;Double Glazing
Glass Break Sensitivity Potentiometer Adjustment
Glass Thickness 2.4mm to 6.4mm
Digital Temperature Compensation Support
Glass Size 0.3m x 0.3m to 3m x 3m
Creep Zone Protection Support
Feature
Digital Processing Support
Sealed Optics Support
Tamper Protection Front
Interface
Alarm Output Normally Closed
LED Indicator Green(PIR),Red(BG),Blue(alarm)
Transmission
Transmission Method Wired
Electrical Characteristics
Power Supply 9 to 16 VDC
Typical Voltage 12 VDC
Power Consumption Maximum current:26mA @12VDC
Quiescent current:36mA@12VDC
General
Operation Temperature -10 °C to 55 °C
Storage Temperature -20 °C to 60 °C
Operation Humidity 10% to 90%
Dimension(WxHxD) 65.5mm×103mm×48.5mm