Hikvision DS-PDCL12DT-EG2, AX Hybrid Pro Wired Dual-Tech Ceiling Detector
Κωδικός προϊόντος:
DS-PDCL12DT-EG2
Άμεσα διαθέσιμο
Περιγραφή
It is the ceiling dual-tech detector that uses our latest quad element sensor and 24GHz smart microwave technology,
which brings higher picking-up performance and lower false alarm rate in the field.
• Digital quad pyro sensor + 24GHz microwave
• Automatic sensitivity
• Wide voltage adaptation and on-board EoL resistor
Χαρακτηριστικά
Specification
Detection performance
Detection Method Passive Infrared;Microwave
Detection Range  12m
Detection Angle 360°
Detection Zones 172
Detectable Speed 0.3~2m/s
Sensitivity Auto;Low
White Light Filter 6500lux
Microwave Frequency 24GHz(24.15~24.25GHz)
Digital Temperature Compensation Support
Creep Zone Protection Support
Feature
Digital Processing Support
Sealed Optics Support
Tamper Protection Front
Interface
LED Indicator Green(PIR), Red(Microwave), Blue(Alarm), Orange(Fault)
Electrical Characteristics
Power Supply 9 to 16 VDC
Typical Voltage 12 VDC
General
Operation Temperature -10 °C to 55 °C
Storage Temperature -20 °C to 60 °C
Operation Humidity 10% to 90%
Dimension(WxHxD) φ120 mm x 33.2 mm
Weight 138g
Mounting Height 2.4 to 4m
Mounting Method Ceiling
Application Scenario Indoor
Electrical characteristics
Power consumption 100mA Max